Eurodeputetja gjermane bën thirrje të votohet partia e Abazoviqit në Mal të Zi

Evropë

Eurodeputetja gjermane bën thirrje të votohet partia e Abazoviqit në Mal të Zi

Më: 3 dhjetor 2021 Në ora: 19:45
Viola Von Cramon

Eurodeputetja gjermane Viola Von Cramon, përmes një postimi në tëitter, ka bërë thirrje të votohet partia URA e cila udhëhiqet nga Dritan Abazoviq, në zgjedhjet lokale për tri komuna në Mal të Zi. 

Von Cramon tha se është DPS (Partia Socialdemokrate) e ka vendin në të kaluarën dhe para gjykatës, andaj është koha që qytetarët malazezë ta konfirmojnë këtë.

“Mali i Zi është kapur nga DPS dhe regjimi i saj i korruptuar dhe nacionalist për një kohë të gjatë.

Është koha që qytetarët e Malit të Zi të konfirmojnë edhe një herë se vendi i DPS është në të kaluarën dhe para gjykatës”, shkruan Von Cramon.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat