​Di Maio: I gatshëm të marrim çdo masë për të mos mbyllur Italinë

Evropë

​Di Maio: I gatshëm të marrim çdo masë për të mos mbyllur Italinë

Më: 3 dhjetor 2021 Në ora: 23:08
Luigi Di Maio

Në këtë moment ne mund të përballojmë luksin që të mos diskutojmë ende për detyrimin e vaksinimit vetëm sepse kemi 87% të popullsisë të vaksinuar, deklaroi ministri i Jashtëm Italian, Luigi Di Maio duke folur para gazetarëve.

‘’Ua kemi borxh italianëve dhe duhet të vazhdojmë të punojmë që pjesa e mbetur të bindet të vaksinohet’’, shtoi Di Maio.

‘’Ne duhet të marrim të gjitha masat që komuniteti shkencor do të propozojë për të shmangur mbylljen e vendit duke lënë pas të kaluarën e trishtuar’’, theksoi ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat