Nga sot asnjë udhëtarë nuk mund të hyjë pa test PCR

Evropë

Nga sot asnjë udhëtarë nuk mund të hyjë pa test PCR

Më: 4 dhjetor 2021 Në ora: 09:44
Ilustrim

Këshilli Federal i Zvicrës ka bërë të ditur se janë vendosur masat e reja.

Kjo për shkak rrezikut të përhapjes së variantit të ri të koronavirusit, Omicron.

Rregullat e reja përcaktojnë që, përveç kryerjes së një testi PCR para udhëtimit, ata që hyjnë në Zvicër duhet të bëjnë një test të dytë PCR ose antigjen të shpejtë, në ditën e katërt ose në ditën e shtatë të qëndrimit.

Po ashtu bëhet e ditur se është larguar karantina për të gjitha shtetet.

Masat e reja hyjnë në fuqi nga e shtuna e 4 dhjetorit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat