Dalin pamjet/ Kandidati i Francës për president, kapet për fyti në një tubim

Evropë

Dalin pamjet/ Kandidati i Francës për president, kapet për fyti në një tubim

Më: 6 dhjetor 2021 Në ora: 12:15
Eric Zemmour

Kandidati i ekstremit të djathtë për president të Francës, Eric Zemmour është sulmuar në tubimin e tij të parë të fushatës.

Ndërsa 63-vjeçari lëvizte mes turmës për në skenë, një burrë e kapi për pak kohë nga qafa përpara se oficerët e sigurisë të ndërhynin.

Mediat lokale raportojnë se kyçi i tij është lënduar dhe se mjekët i kanë urdhëruar nëntë ditë pushim.

Ish-gazetari dhe eksperti njihet për pikëpamjet e tij të diskutueshme mbi emigrantët dhe Luftën e Dytë Botërore.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat