“Ka bombë në teatër”/ Telefonata që alarmoi policinë, arrestohet aktori grek

Evropë

“Ka bombë në teatër”/ Telefonata që alarmoi policinë, arrestohet aktori grek

Më: 4 janar 2022 Në ora: 10:17
Aktori grek Spyros Hatziangelakis

Aktori grek Spyros Hatziangelakis është arrestuar, pasi dyshohet se ka telefonuar  policinë natën e ndërrimit të viteve, duke raportuar se kishte parë një bombë brenda teatrit, njoftim i cili shkaktoi panik.

Pas mesazhit, në vendngjarje mbërritën forcat e OPKE-së duke nisur evakuuimin e teatrit.

Mirëpo, më vonë deklaroi se ishte thjesht një shaka dhe se nuk ka asnjë bombë të aktivizuar.

Për pasojë, 36-vjeçari kërkoi falje publike për zemërimin që shkaktoi te njerëzit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat