​Në Mal të Zi, tri vdekje përfshirë një foshnje tre muajsh

Evropë

​Në Mal të Zi, tri vdekje përfshirë një foshnje tre muajsh

Më: 13 janar 2022 Në ora: 18:13
Foto ilustrim

Në 24 orët e fundit në Mal të Zi janë regjistruar 2.217 persona të ri të infektuar dhe tre të vdekur, ndër të cilët edhe një foshnje më pak se tre muajsh, njofton Instituti i Shëndetit Publik.

Janë testuar 5.676 mostra për virusin e ri korona. Mjekët e Institutit për Ndihmë Emergjente Mjekësore kërkuan autopsi të foshnjës, e cila duhet të zbulojë shkakun e vdekjes, duke pasur parasysh se në periudhën paralindjes janë konstatuar probleme me zemrën e fëmijës dhe gjithashtu ka rezultuar pozitive.

Shumica e të infektuarve rishtazi janë në Podgoricë - 595.

Numri i përgjithshëm i infeksioneve aktualisht aktive është 15.773.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat