Kundërshtari i Vuçiqit, serbëve: Referendumi do të shpallet i suksesshëm pavarësisht se si do të votoni

Evropë

Kundërshtari i Vuçiqit, serbëve: Referendumi do të shpallet i suksesshëm pavarësisht se si do të votoni

Më: 16 janar 2022 Në ora: 10:53
Aleksandar Vuçiq

Kryetar i Partisë Republikane në Serbi dhe kandidati për President në zgjedhjet e 3 prillit, Nikola Sandulovic, u ka bërë thirrje serbëve të mos votojnë në referendum pasi thotë se ky organizim është gënjeshtër dhe manipulim për qytetarët.

Sandulovic shkruan në profilin e tij në Facebook, se të gjithë e dinë se referendumi do të vjedhet.

Sipas tij, ai do të shpallet i sukseshëm çfarëdo që qytetarët të rrumbullaksojnë, pavarësisht nëse kanë dalë apo jo në votime.

Ai thotë se qytetarëve u kanë dërguar SMS për të rrumbullaksuar opsionin “po”, për çështjen e pavarësisë së gjyqësorit dhe prokurorisë atje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat