Shifra të larta në Greqi: Mbi 12 mijë raste të reja dhe 84 viktima nga Covid

Evropë

Shifra të larta në Greqi: Mbi 12 mijë raste të reja dhe 84 viktima nga Covid

Më: 23 janar 2022 Në ora: 17:37
Foto ilustrim

Autoritetet greke të shëndetësisë kanë njoftuar sot 12 108 raste të reja me Covid.

Numri i përgjithshëm i rasteve ka shkuar në 1,793,31, nga të cilët 49,8% janë meshkuj.

Nga rastet e konfirmuara të 7 ditëve të fundit, 418 konsiderohen të lidhura me udhëtime nga jashtë dhe 2550 janë të lidhura me një rast tashmë të njohur.

Në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 84 qytetarë, ndërsa që nga fillimi i pandemisë janë regjistruar gjithsej 22635 vdekje. 95.0% kishin një sëmundje shoqëruese.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat