Të shtëna me armë në një universitet në Gjermani, raportohet për disa të plagosur

Evropë

Të shtëna me armë në një universitet në Gjermani, raportohet për disa të plagosur

Më: 24 janar 2022 Në ora: 14:24
Foto ilustrim

Disa persona u plagosën kur një person i panjohur hapi zjarr në Universitetin e Heidelberg në Gjermani.

Sipas informacioneve të para, sulmuesi ka vdekur.

Mediat raportojnë se sulmuesi ka hapur zjarr në një amfiteatër.

Policia tha se sulmuesi qëlloi nga një tytë e gjatë dhe konfirmoi se kishte vdekur.

Sipas informacioneve të pakonfirmuara, burri është vetëvrarë pas sulmit.

Policia më herët kishin kërkuar nga njerëzit që të shmangnin zonën Neuenheimer Feld të Heidelberg, ku ndodhet universiteti i qytetit.

Policia nuk specifikoi se sa njerëz u plagosën, apo sa rëndë. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat