Mbi 22 mijë raste të reja me COVID në Greqi, humbin jetën 107 pacientë në 24 orët e fundit

Evropë

Mbi 22 mijë raste të reja me COVID në Greqi, humbin jetën 107 pacientë në 24 orët e fundit

Më: 28 janar 2022 Në ora: 16:40
Foto ilustrim

Në 24 orët e fundit në Greqi janë shënuar 22 362 raste të reja me COVID.

Ndërkohë kanë ndërruar jetë 107 pacientë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 23 195 vdekje në total që prej fillimit të pandemisë.

Numri i pacientëve që ndodhen në intubim aktualisht është 605, nga të cilët 483 janë të pavaksinuar ose kanë marrë vetëm një dozë vaksine.

Gjatë 24 orëve të fundit në spitale janë shtruar 472 pacientë, ndërsa mesatarja e 7 ditëve të fundit është 449. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat