Një i plagosur nga zjarri në një ndërtesë banimi në Kiev

Evropë

Një i plagosur nga zjarri në një ndërtesë banimi në Kiev

Nga: A.SH Më: 15 mars 2022 Në ora: 07:25
Përpjekja e zjarrfikësve pët të shuar zjarrin në një kompleks apartamentesh në Kiev

Një flakë në një ndërtesë banimi në Kiev është shuar, sipas Shërbimit Shtetëror të Emergjencave të Ukrainës (SES) në një postim në Facebook.

Një zjarr shpërtheu në pesë katet e para të ndërtesës 10-katëshe, tha SES - duke shtuar se zjarri u shua në orën 06:51 me orën lokale, raporton BBC, përcjell "Bota sot".

Nuk raportohet për të vdekur, por një person është plagosur dhe është dërguar me urgjencë në spital.

Dëgjuam raporte më herët këtë mëngjes për shpërthime të mëdha në kryeqytetin Ukrainë. Shkalla e plotë e dëmit është ende e paqartë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat