Pamje/ Zjarr dhe tym i zi i dendur pranë aeroportit të Gjenevës

Evropë

Pamje/ Zjarr dhe tym i zi i dendur pranë aeroportit të Gjenevës

Më: 20 maj 2022 Në ora: 21:14
Pamje nga video

Një zjarr i madh ka rënë në afërsi të aeroportit të Gjenevës në Zvicër ku tymi ka përfshirë të gjithë zonën.

Deri më tani nuk dihen shkaqet e zjarrit.

Një video e postuar në rrjetet sociale tregon një ndërtesë që lëshon tym të zi të dendur, i cili është përhapur në zonën më të gjerë dhe një avion që kalon fjalë për fjalë përmes tymit për t’u ulur.

Siç u bë e ditur pak më vonë, të gjitha fluturimet janë pezulluar ose devijuar drejt aeroporteve të tjera.

Një zëdhënës i aeroportit i tha AFP se ndërtesa, e cila u përfshi nga flakët, ishte jashtë gardhit rrethues.

Videot e reja të postuara në rrjetet sociale tregojnë një shpërthim të fuqishëm që ndodhi menjëherë pas shpërthimit të zjarrit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat