Pamje/ Tornado i rrezikshëm godet Gjermaninë, dhjetëra të lënduar dhe dëme të mëdha

Evropë

Pamje/ Tornado i rrezikshëm godet Gjermaninë, dhjetëra të lënduar dhe dëme të mëdha

Më: 20 maj 2022 Në ora: 21:31
Pamje nga video

Më shumë se 30 njerëz u plagosën, disa prej tyre me plagë të rënda nga një tornado që goditi Paderborn në Gjermaninë perëndimore, tha një zëdhënës i policisë për AFP.

Tornado bëri kërdinë edhe në qytetin e Rhein-Westfalisë në veri të vendit, i cili u godit rëndë nga moti i keq që përfshiu Gjermaninë.

Mësohet se moti i keq pasoi pas temperaturave jashtëzakonisht të larta në Gjermani.

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat