Thriller në Santorini, një grua gjendet e vdekur në kabinën e një anije turistike

Evropë

Thriller në Santorini, një grua gjendet e vdekur në kabinën e një anije turistike

Më: 22 maj 2022 Në ora: 18:15
Santorini

Një grua 63-vjeçare, e cila po udhëtonte me një anije turistike për në Santorini , ka humbur jetën brenda kabinës së saj .

Paraditen e së dielës Autoriteti Portual Thira u njoftua nga agjenti i anijes lundruese detare që ndodhej në portin e ishullit se një pasagjerja e huaj 63-vjeçar ka humbur jetën brenda kabinës së saj.

Gruaja u transportua me varkë në portin “ATHINIOS” të Santorinit dhe më pas u dërgua në Spitalin e Përgjithshëm të Thirës, ​​ku konstatoi vdekjen.

Hetimet paraprake po kryhen nga Autoriteti Portual Thira, ndërsa trupi i pajetë do të transferohet në Shërbimin e Mjekësisë Ligjore të Pireut për autopsi-nekropsi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat