Aksident tragjik në Gjermani, vdes babai bashkë me djalin 5-vjeçar

Evropë

Aksident tragjik në Gjermani, vdes babai bashkë me djalin 5-vjeçar

Më: 3 korrik 2022 Në ora: 14:42
Foto nga aksidenti

Një shofer 44-vjeçar, që po voziste automjetin e tipit Mercedes u përplas me një gjysmërimorkio që po vinte nga Wedringen, të premten për arsye që janë ende të paqarta.

44-vjeçari dhe djali i tij 5-vjeçar nuk i kanë mbijetuar përplasjes së rëndë dhe kanë ndërruar jetë në vendin e ngjarjes, raporton “Bild”.

Pjesa e komunikacionit ku ka ndodhur aksidenti tragjik është dashur të mbyllet për rreth pesë orë.

“Policia, brigada e zjarrfikësve, shërbimet e shpëtimit, një mjek i urgjencës dhe shërbimet e urgjencës psikosociale dolën ne vendin e ngjarjes”, tha një zëdhënës i policisë të shtunën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat