Ishulli grek goditet nga një tërmet në orët e para të mëngjesit, ja ku ishte epiqendra

Evropë

Ishulli grek goditet nga një tërmet në orët e para të mëngjesit, ja ku ishte epiqendra

Më: 14 gusht 2022 Në ora: 08:10
Foto ilustrim

Ishulli Samos në Greqi është goditur mëngjesin e sotëm nga një tërmeti me magnitudë 4.8 ballë të shkallës rihter.

Sipas mediave greke tërmeti është regjistruar në orën 07:24 të mëngjesit të sotëm.

Epiqendra e tërmetit ishte ndodhet 32 ​​km në verilindje të ishullit (298 km në lindje të Athinës).

Ndërsa thellësia e tij vlerësohet të ketë qenë të paktën 2 kilometra.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat