Habit gruaja në Greqi, denoncon burrin në polici: Ka 19 vjet që më përdhunon

Evropë

Habit gruaja në Greqi, denoncon burrin në polici: Ka 19 vjet që më përdhunon

Më: 17 gusht 2022 Në ora: 16:20
Foto ilustrim

Një grua në Kretë ka denoncuar në polici burrin e saj.

36 vjeçarja pretendon në denoncimin e saj se bashkëshorti i saj e ka rrahur dhe përdhunuar për plot 19 vite. Ajo thekson më tej se torturat e tij i ka duruar gjithë këto vite prej frikës.

Sipas mediave greke, bashkëshorti i saj 38 vjeç është arrestuar.

Siç raportojnë mediat vendase, javën e kaluar në shtëpinë ku ndodhet edhe vajza e tyre 17-vjeçare, dyshohet se ka ndodhur një tjetër episod dhune dhe përdhunimi në familje, që ka qenë pika e fundit për 36-vjeçaren.

Kështu ajo vetë ka shkuar në polici dhe ka ngritur padi ndaj 38-vjeçarit për dhunë në familje dhe përdhunim të vazhdueshëm, ndërsa sipas të njëjtave informacione, denoncimet janë konfirmuar edhe nga vajza e tyre, e cila ankohet gjithashtu se babai ka dhunuar fizikisht.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat