Predha ukrainase bie pranë ushtarëve rusë, publikohen pamjet e këtij momenti

Evropë

Predha ukrainase bie pranë ushtarëve rusë, publikohen pamjet e këtij momenti

Më: 18 gusht 2022 Në ora: 11:33
Foto nga vendi i ngjarjes

Forcat ukrainase po vazhdojnë me operacionet ushtarake kundër rusëve, që çdo ditë e më shumë po pësojnë humbje.

E këtë gjë më së miri e shpjegojnë sulmet e fundit, ku forcat ruse raportohet se çdo ditë po humbin qindra ushtarë në fushëbetejë.

Një prej këtyre sulmeve është publikuar në rrjetet sociale, ku shihet se si predha e ushtrisë ukrainase bie pranë ushtarëve rusë që po qëndronin pranë një kamioni ushtarak.

Videoja është realizuar në pjesën lindore të Ukrainës, ku rusët po shfrytëzojnë zonat malore dhe shtëpitë e civilëve si strehë dhe maskim.

 

Megjithatë edhe kjo metodë nuk po i ndihmon rusëve, pasi dronët ukrainas tërë kohën po i vëzhgojnë dhe sulmojnë.

Në momentin që ushtarët rusë dukeshin se po bartnin diçka nga kamioni, një predhë bie pranë tyre – duke i alarmuar dhe i detyruar të vrapojnë në të gjitha anët për t’i shpëtuar më të keqes.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat