Kremlini: Nuk është marrë asnjë vendim nëse do të mbyllen kufijtë

Evropë

Kremlini: Nuk është marrë asnjë vendim nëse do të mbyllen kufijtë

Më: 26 shtator 2022 Në ora: 22:19
Foto ilustrim

Situata kaotike po shpalosen përgjatë kufijve të Rusisë, derisa burra të cilët e kanë arritur moshën për të shkuar në ushtri po përpiqen të largohen nga vendi mes një mobilizimi të pjesshëm.

Por, i pyetur për mundësinë e mbylljes së kufirit, zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov tha se nuk është marrë një vendim i tillë, shkruan Sky News.

“Unë nuk di asgjë për këtë. Për momentin nuk është marrë asnjë vendim për këtë”, u shpreh ai.

Ndryshe, presidenti rus, Vladimir Putin dha urdhër javën e kaluar që qindra mijëra rezervistë të ndihmojnë në luftën me Ukrainën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat