Shpërthen bomba pranë një stacioni policor në Turqi, plagosen dy efektivë

Evropë

Shpërthen bomba pranë një stacioni policor në Turqi, plagosen dy efektivë

Më: 27 shtator 2022 Në ora: 08:43
Foto nga vendi i ngjarjes

Dy oficerë policie u plagosën kur një bombë shpërtheu pranë një stacioni policie në provincën e Mersinit, në Turqinë jugore.

Sipas Ministrisë së Brendshme turke, bombardimi ndodhi rreth orës 20:00 të së hënës. Një pajisje e dytë u gjet aty pranë dhe u çaktivizua nga një shpërthim i kontrolluar nga piroteknikë.

Pamjet e publikuara në rrjetet sociale tregojnë momentin e shpërthimit të parë të ndjekur nga të shtëna me armë zjarri. Sipas informacioneve ka pasur një shkëmbim zjarri mes policisë dhe personave të armatosur.

Policia turke arrestoi një të dyshuar. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat