Charles e familja mbretërore marrin mbi 50.000 letra pas vdekjes së Elizabeth

Evropë

Charles e familja mbretërore marrin mbi 50.000 letra pas vdekjes së Elizabeth

Më: 3 tetor 2022 Në ora: 23:56
Mbreti Charles

Mbreti Charles dhe familja mbretërore kanë marrë mbi 50.000 letra dhe karta që nga vdekja e Mbretëreshës Elizabeth, ka zbuluar një postim në llogarinë zyrtare të familjes mbretërore në Instagram.

Mbretëresha ndërroi jetë në moshën 96-vjeçare më 8 shtator dhe tani një ekip i dedikuar korrespondence po kalon nëpër sasinë e madhe të postës që është dërguar nga anëtarët e publikut për të shprehur ngushëllimet e tyre ose për të ofruar mbështetje gjatë javëve të fundit.

Një postim në llogarinë zyrtare të Familjes Mbretërore në Instagram tregonte një përzgjedhje të kartave dhe letrave dhe u shoqërua me një mbishkrim ku shkruhej: 

"Mbi 50.000 letra dhe karta i janë dërguar mbretit, bashkëshortes së mbretëreshës dhe anëtarëve të familjes mbretërore pas vdekjes së mbretëreshës Elizabeth. Një ekip i vogël, por i përkushtuar i korrespondencës po rendit, lexon dhe u përgjigjet me kujdes mesazheve kur ato mbërrijnë."

Gjatë javës, u publikua portreti i parë zyrtar i Mbretit Charles, Mbretëreshës Consort Camilla dhe Princit dhe Princeshës së Uellsit.

Pallati Buckingham ndau një imazh të ri të tyre, i cili u bë një natë përpara funeralit të Elizabeth muajin e kaluar, disa orë përpara se katër anëtarët më të vjetër të familjes mbretërore të organizonin një pritje për krerët e shteteve në Pallatin Buckingham.

Mbreti, gruaja e tij, Camilla, djali i tij i madh, Princi William dhe nusja Catherine, janë të gjithë të veshur me të zeza në foto pasi ishin ende në periudhën zyrtare të zisë pas vdekjes së mbretëreshës më 8 shtator, por ende dukej i relaksuar.

Fotografia është bërë në shkallët e ministrave në Pallatin Buckinham, përballë portreteve të monarkëve të kaluar.

Një burim nga pallati i tha gazetës Mail On Sunday se fotografia ishte bërë për të regjistruar "momentin historik" privatisht për familjen.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat