​Burri qëllon nënën për vdekje me gërshërë, më pas u përpoq të digjte trupin

Evropë

​Burri qëllon nënën për vdekje me gërshërë, më pas u përpoq të digjte trupin

Më: 28 nëntor 2022 Në ora: 13:23
Foto ilustrim

Një 56-vjeçar italian me një histori të gjatë të problemeve mendore goditi për vdekje nënën e tij 84-vjeçare me një palë gërshërë në shtëpinë e tyre në Marche të dielën, thanë burimet lokale të hënën.

Burri Michele Quadraroli, dhe nëna e tij Maria Bianchi, kishin një dyqan duhani në qytetin e San Severino Marche pranë Macerata, ku ata ishin shumë të njohur.

Quadraroli u përpoq të digjte trupin e Bianchi-t pasi e vrau, tha policia.

Burri ka qenë në trajtim për probleme psikiatrike prej disa kohësh, thanë burimet lokale.

Apartamenti ku ndodhi krimi i dyshuar ishte në Via Raffaello, e njëjta rrugë me kazermën lokale të Karabinierëve./ANSA

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat