​Autobusi i Zvicrës u aksidentua me një veturë të policisë

Evropë

​Autobusi i Zvicrës u aksidentua me një veturë të policisë

Më: 28 nëntor 2022 Në ora: 17:55
​Autobusi i Zvicrës

Autobusi i ekipit të Zvicrës u përplas me një veturë të policinë përpara ndeshjes me Brazilin këtë pasdite.

Pamjet e filmuara nga udhëtimi i skuadrës drejt stadiumit tregojnë momentin kur vetura e policisë u godit nga prapa nga autobusi i Kombëtares së Zvicrës.

Frika se dikush kishte pësuar lëndime mes lojtarëve dhe stafit në bord u hoq menjëherë pasi skuadra e kompletuar mbërriti në kohë në stadiumin “974” për ndeshjen e tyre në Grupin G.

Shpejtësia e ulët e autobusit nënkuptonte se kishte pak mundësi për dëmtim të ndonjë lojtari.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat