Të shtëna me armë zjarri në Rozhajë, një person i plagosur

Evropë

Të shtëna me armë zjarri në Rozhajë, një person i plagosur

Më: 29 nëntor 2022 Në ora: 17:29
Foto nga vendi i ngjarjes

Në një restorant në Rozhajë sot rreth orës 14:50 janë përdorur armë zjarri, ku një person ka mbetur i plagosur, njofton Drejtoria e Policisë në Mal të Zi.

“Pas një konflikti të shkurtër verbal, siç dyshohet, Xh.H me armë zjarri e ka lënduar në pjesën e stomakut të plagosurin E.K nga Rozhajë, pas së cilës është larguar në drejtim të panjohur”, njofton Drejtoria e Policisë.

Ata theksojnë se E.K. është shtruar në spital, raporton rtcg.

“E.K është sjellë për ndihmë mjekësore në Spitalin e Përgjithshëm Berane, ku është shtruar në spital, ndërsa policia është në kërkim intensiv të Xh.H.”, thuhet në administratën e policisë.

Ata theksojnë se arma është gjetur, “Gjatë largimit nga vendi i ngjarjes, J.H. ka hedhur armën e zjarrit, një pistoletë, e cila është gjetur. Për rrjedhën e mëtutjeshme të aktiviteteve të ndërmarra në lidhje me ngjarjen e përmendur, publiku do të njoftohet me kohë”. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat