Pacienti vret kardiologun brenda zyrës së tij, zbardhet arsyeja e krimit të rëndë

Evropë

Pacienti vret kardiologun brenda zyrës së tij, zbardhet arsyeja e krimit të rëndë

Më: 30 nëntor 2022 Në ora: 09:08
Gaetano Alaimo

Tragjik ka rezultuar fati i një mjeku kardiolog, i cili është varë nga një pacient në zyrën e tij. Ngjarja ndodhi në klinikën në via Bassanesi në Favara të Italisë, në qytetin në provincën e Agrigento-s para syve të punonjësve.

Mësohet se viktimë ka mbetur Gaetano Alaimo, 65-vjeç, i njohur dhe i respektuar në qytetin e provincës së Agrigentos dhe në Siçili. Një 47-vjeçar e qëlloi me armë zjarri dhe më pas u ndal nga karabinierët.

Autori i vrasjes, nga Favara, Adriano Vetro, u ndalua menjëherë pak pas ngjarjes. Ai u gjurmua në shtëpinë e tij ku ishte kthyer pas krimit. Në shtëpi, ushtarakët gjetën dhe konfiskuan armën e përdorur në vrasje. Vetro gjatë marrjes në pyetje tha se e kishte gjetur atë rastësisht dje në fshat.

Burri dyshohet se kundërshtoi vendimin e mjekut për të mos lëshuar një dokument që ishte thelbësor për rinovimin e lejes së tij të drejtimit të automjetit. Gjithashtu mësohet se autori i kishte thënë specialistit para krimit se edhe ai ishte i gatshëm t’i nënshtrohej një operacioni për të marrë certifikatën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat