E rëndë, nxënëset në Gjermani sulmohen me thikë derisa po shkonin në shkollë

Evropë

E rëndë, nxënëset në Gjermani sulmohen me thikë derisa po shkonin në shkollë

Më: 6 dhjetor 2022 Në ora: 00:57
Foto ilustrim

Një vajzë 14-vjeçare ka vdekur dhe një tjetër, 13-vjeçare, është plagosur rëndë pasi u sulmuan nga një burrë me thikë teksa po shkonin për në shkollë në Gjermaninë jugore.

Policia thotë se i dyshuari doli nga një strehë refugjatësh në fshatin Illerkirchberg të hënën në mëngjes dhe sulmoi nxënësit, raporton BBC.

Vajza 14 vjeçare vdiq më vonë në spital.

Policia gjermane ka arrestuar një 27-vjeçar, i cili sipas tyre është një azilkërkues nga Eritrea.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat