Aksident i rëndë: Një autobus del nga autostrada, të paktën tre të vdekur

Evropë

Aksident i rëndë: Një autobus del nga autostrada, të paktën tre të vdekur

Më: 3 shkurt 2023 Në ora: 10:17
Pamje nga aksidenti

Policia sllovene ka njoftuar sot për një aksident të rëndë trafiku, i cili ka ndodhur pak minuta pas orës 5 të mëngjesit të së premtes.

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur rreth orës 5 të mëngjesit në një autostradë në afërsi të Mariborit në Slloveni.

Siç raportojnë mediat sllovene, në aksident është përfshirë një autobus me targa të huaja – jo sllovene – ndërsa deri më tani bëhet e ditur se në aksident kanë humbur jetën të paktën tre persona.

Policia sllovene ka njoftuar aksidenti ka ndodhur pak minuta pas orës 05:00, përcjell 24ur.com. Deri më tani bëhet e ditur se të paktën tre persona kanë humbur jetën, ndërsa të disa të tjerë janë lënduar. 

Hetimet vijojnë ende dhe po hetohen shkaqet e aksidentit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat