Gazetarit i kërkohet të heshtë derisa shpëtimtarët dëgjojnë për të mbijetuar

Evropë

Gazetarit i kërkohet të heshtë derisa shpëtimtarët dëgjojnë për të mbijetuar

Më: 8 shkurt 2023 Në ora: 11:54
Tom Bateman

Puna e ndërlikuar dhe e mundimshme e shpëtimit të njerëzve u zbulua sot në mëngjes kur Tom Bateman, korrespondentit të BBC-së për Lindjen e Mesme, iu kërkua të ndalonte transmetimin e tij të drejtpërdrejtë në mënyrë që shpëtimtarët të mund të dëgjonin për shenja jete.

Menjëherë pasi filloi transmetimin e tij përpara një pallati 10-katësh në Adana, i cili u rrëzua gjatë tërmetit, atij, si dhe të gjithë të tjerëve në afërsi, iu kërkua të heshtnin për një kohë.

Duke folur më pas, Tom tha se ishte një moment "si i ankthit ekstrem, por edhe i atyre fijeve të vogla shprese", shkruan BBC.

Video KETU

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat