Trump tha se do të arrestohet të martën, reagon Medvedev: Idiotët në Evropë donin të arrestonin dikë tjetër

Evropë

Trump tha se do të arrestohet të martën, reagon Medvedev: Idiotët në Evropë donin të arrestonin dikë tjetër

Më: 19 mars 2023 Në ora: 06:50
Dmitry Medvedev

Zëvendëskryetari i Këshillit të Sigurimit të Rusisë, Dmitry Medvedev, komentoi deklaratën e ish-presidentit amerikan, Donald Trump, se ai pret të arrestohet të martën, duke u bërë thirrje amerikanëve të shkatërrojnë tiraninë e Uashingtonit.

Lajmin e bën të ditur Ria Novosti.

"Idiotët në Evropë donin të arrestonin dikë tjetër (duke iu referuar urdhrit të arrestit të ICC për Presidentin Putin, ed.) dhe më 21 mars do të arrestojnë dikë në Amerikë. Merrni përsëri vendin tuaj, amerikanë. Luftoni.

Shkatërroni tiraninë e Uashingtonit. Dërgoni të korruptuarit klika e babait dhe djalit Biden në koshin e qelbur të historisë. Maga (akronimi Trumpian për Make America Great Again)!", shkroi Medvedev në Telegram, cituar nga Ria Novosti, duke vendosur tre fytyra kllouni në fund të mesazhit.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat