Prokurori francez: Sulmi s’ka motive terrorizmi

Evropë

Prokurori francez: Sulmi s’ka motive terrorizmi

Më: 8 qershor 2023 Në ora: 15:54
Francë

Kryeministrja franceze, Élisabeth Borne, ka thënë se i gjithë komuniteti i Annecy është tronditur nga incidenti.

Ajo thotë se Franca po qëndron e palëkundur dhe se prokurori i shtetit po kryen hetimin – duke ia dorëzuar asaj për të vazhduar përditësimin, shkruan BBC.

“Prokurori thotë se një person është arrestuar dhe nuk ka asnjë motiv terrorist për sulmin”, ka thënë Borne.
Ky sulm la shumë të plagosur mes tyre edhe fëmijë./KK

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat