​Përkthyesit letrarë nga bullgarishtja mund të aplikojnë për qëndrim njëmujor në Sofje

Evropë

​Përkthyesit letrarë nga bullgarishtja mund të aplikojnë për qëndrim njëmujor në Sofje

Më: 3 tetor 2023 Në ora: 16:32
Foto ilustrim

Përkthyesit letrarë nga gjuha bullgare kanë afat deri më 12 tetor për të aplikuar për qëndrim njëmujor në Sofje në korrik të vitit 2024, thanë organizatorët nga Fondacioni Next Page.

Rezidenca është e hapur për përkthyes të themeluar dhe fillestar nga:

Shqipëria, Austria, Armenia, Belgjika, Bosnja dhe Hercegovina, Kroacia, Qiproja, Çekia, Danimarka, Estonia, Finlanda, Franca, Gjeorgjia, Gjermania, Greqia, Hungaria, Islanda, Irlanda, Italia, Kosova, Letonia, Lihtenshtajni, Lituania, Luksemburgu, Malta, Mali i Zi, Holanda, Maqedonia e Veriut, Norvegjia, Polonia, Portugalia, Rumania, Serbia, Sllovakia, Sllovenia, Spanja, Suedia, Tunizia dhe Ukraina, duke përfshirë vendet dhe territoret e tyre jashtë shtetit dhe rajonet më të largëta të BE-së.

Të tre kandidatët e miratuar do të marrin konfirmimin e pjesëmarrjes jo më vonë se data 12 nëntor.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat