Zelensky: Lufta e Ukrainës me Rusinë ka hyrë në fazë të re

Evropë

Zelensky: Lufta e Ukrainës me Rusinë ka hyrë në fazë të re

Më: 3 dhjetor 2023 Në ora: 21:34
Volodymyr Zelensky

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky ka thënë se lufta me Rusinë ishte në një fazë të re, me dimrin që pritet të ndërlikojë luftimet pas një kundërofensive verore që nuk dha rezultatet e dëshiruara.

Pavarësisht pengesave, megjithatë, Zelensky tha se kombi i tij nuk do të dorëzohej, raporton The Independent.

“Ne kemi një fazë të re të luftës dhe ky është një fakt,” tha Zelensky, duke folur në Kharkiv pas një turneu moral-rritës në rajon.

“Dimri në tërësi është një fazë e re e luftës. A jam i kënaqur? Shikoni, ne nuk tërhiqemi, jam i kënaqur”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat