Tanja Fajon është shtruar në spital pas kthimit nga Nju Jorku

Evropë

Tanja Fajon është shtruar në spital pas kthimit nga Nju Jorku

Më: 26 shkurt 2024 Në ora: 13:12
Tanja Fajon

Ministrja e Jashtme e Sllovenisë, Tanja Fajon, është shtruar në spital për shkak të inflamacionit të veshkave.

Fajon u shtrua në spital pasditen e së dielës pasi u kthye nga Nju Jorku, ku mori pjesë në seancat e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara (OKB) dhe Këshillit të Sigurimit të OKB-së me rastin e dyvjetorit të agresionit rus kundër Ukrainës, që u mbajt të premten.

Siç thuhet, ministrja e Jashtme, Tanja Fajon, po trajtohet në Qendrën Mjekësore të Lubjanës për dyshime për inflamacion të veshkave.

Ministria njoftoi se ministri aktualisht ndihet mirë, por pritet të qëndrojë në spital për disa ditë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat