Sulmi me dron ukrainas vret nënën dhe djalin katër vjeçar në rajonin Belgorod të Rusisë

Evropë

Sulmi me dron ukrainas vret nënën dhe djalin katër vjeçar në rajonin Belgorod të Rusisë

Më: 18 maj 2024 Në ora: 00:03
Foto ilustrim

Një sulm ukrainas me dron vrau një nënë dhe djalin e saj 4-vjeçar që po udhëtonin me një makinë në rajonin jugor të Belgorod të Rusisë, tha guvernatori rajonal.

Vyacheslav Gladkov, duke shkruar në aplikacionin e mesazheve Telegram, tha se një nga disa dronët e qëlluar në rajon goditi një makinë në fshatin Oktyabrsky, duke vrarë një grua në vendin e sulmit.

Djali i saj i vogël vdiq nga plagët e marra pasi u dërgua në spital. Babai i djalit dhe një burrë që drejtonte makinën u plagosën, por mbijetuan.

Guvernatori i emëruar nga Rusia i portit të Sevastopolit në Krime, i aneksuar nga Moska në vitin 2014, tha se njësitë e mbrojtjes ajrore kapën disa dronë ukrainas mbi qytet. Guvernatori Mikhail Rzvozhaev, duke shkruar në Telegram, tha se nuk kishte dëme.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat