Vuçiqi befason me deklaratën për Putinin - jep edhe një paralajmërim!

Evropë

Vuçiqi befason me deklaratën për Putinin - jep edhe një paralajmërim!

Më: 12 qershor 2024 Në ora: 13:59
Aleksandar Vuçiq

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka dhënë një intervistë për mediumin boshnjak “Dnevno Avazu” në godinën e Presidencës serbe në Beograd.

Vuçiq foli hapur për “Parlamentin Gjithëserb” të mbajtur në Beograd, Rezolutën për gjenocidin në Srebrenicë, marrëdhëniet me Bosnje-Hercegovinën, marrëdhëniet me boshnjakët, ekonominë, projektet e infrastrukturës dhe zgjedhjet e mbajtura javën e kaluar në Serbi.

Në një bisedë me Evelin Trak, kryeredaktorin e “Dnevni avaz”, presidenti Vuçiq ndër të tjera tha se “nuk ka luftë, nuk jam shërbëtor i Putinit”.

Intervista është publikuar në edicionin e sotëm të shtypur të “Dnevni Avaza”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat