Tre turistë të vdekur në vetëm gjatë një javë në ishujt grekë

Evropë

Tre turistë të vdekur në vetëm gjatë një javë në ishujt grekë

Më: 16 qershor 2024 Në ora: 16:30
Foto ilustrim

Një turist amerikan që u zhduk në Mathraki u gjet i vdekur të dielën, sipas transmetuesit grek Skai news, i treti në një javë.

55-vjeçari u zhduk nga hoteli i tij në ishullin grek të Mithraki të martën e kaluar dhe u gjet i vdekur të dielën, sipas lajmeve të Corfu TV.

Vdekja e tij është e treta në vend në javët e fundit.

Një burrë 74-vjeçar nga Holanda u gjet i vdekur të shtunën në ishullin Samos pasi kishte dalë për shëtitje i vetëm në jugperëndim të ishullit. Trupi i tij u gjet në një luginë.

Mjeku televiziv britanik Michael Mosley u gjet i vdekur në ishullin Symi një javë më parë. Mosley me sa duket kishte rënë nga një shpat i pjerrët, tha kryetari i bashkisë së Symit Lefteris Papakalodoukas për Sky news.

Aktualisht, disa turistë mbeten të zhdukur në vend.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat