Ukraina ka nëntë miliardë metra kub gaz në depo nëntokësore

Evropë

Ukraina ka nëntë miliardë metra kub gaz në depo nëntokësore

Më: 18 qershor 2024 Në ora: 13:15
Foto ilustrim

Ukraina ka pompuar 1.6 miliardë metra kub gaz natyror në depot e saj nëntokësore këtë sezon dhe sasia totale e gazit tani është nëntë miliardë metra kub.

Kështu, njoftoi kompania shtetërore e naftës dhe gazit Naftogaz.

CEO i Naftogas, Alexey Chernyshov, tha se ky vëllim është në përputhje me përgatitjet.

“Të gjitha kompanitë tona vazhdojnë të punojnë normalisht”, u shpreh Chernyshov.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat