Beteja me flakët vazhdon, Greqia e përfshirë nga zjarret, lëndohet një person

Evropë

Beteja me flakët vazhdon, Greqia e përfshirë nga zjarret, lëndohet një person

Më: 21 qershor 2024 Në ora: 16:08
Foto ilustrim

Një zjarr ka rënë pak momente më parë në një zonë pyjore në Evia, në zonën e Panagitsa në Greqi.

Për pasojë është lënduar një person, i cili është transportuar me urgjencë në spital.

Mediat greke shkruajnë se për zjarrin janë mobilizuar 32 zjarrfikës, 1 grup alpinistësh, 12 automjete dhe një helikopter.

Sipas informacioneve të shërbimeve zjarrfikëse zjarri është shkaktuar nga një ekskavator.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat