Formula 1: Bottas me ‘Mercedes’ triumfon në Grand Prix Australia - Bota Sot
Formula 1: Bottas me ‘Mercedes’ triumfon në Grand Prix Australia

Formula 1

Formula 1: Bottas me ‘Mercedes’ triumfon në Grand Prix Australia

Më: 17 mars 2019 Në ora: 09:04
Bottas e nisi sezonin e tij me triumfin në Australian Formula 1 Grand Prix, në garën e së dielës.

Finlandezi Valtteri Bottas ka triumfuar në garën e mbajtur në Melbourne.

Bottas e nisi sezonin e tij me triumfin në Australian Formula 1 Grand Prix, në garën e së dielës.

Edhe pse e nisi garën nga pozita e dytë pas Hamilton, Bottas arriti që të tejkalonte shokun e skuadrës tek Mercedes.

Hamilton dhe Max Verstappen zhvilluan një garë të ashpër për pozitën e dytë, e cila në fund i takoi anëtarit të Mercedes.

Valtteri Bottas regjistroi fitoren e tij të parë në një garë, që nga viti 2017 në Abu Dhabi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...