Asnjë mendim tjetër

Formula 1

Asnjë mendim tjetër

Më: 18 prill 2024 Në ora: 20:42
Hamilton

"Mendoj se nuk duhet të justifikoj zgjedhjen time, e di se çfarë është e drejtë për mua. Nuk kam pasur kurrë mendime të dyta dhe nuk i lë komentet e jashtme të ndikojnë tek unë. Mos keni pyetje më të mira?

Edhe sot ka shumë njerëz që flasin keq për mua, dhe e di që do të vazhdojnë ta bëjnë këtë deri në fund të vitit”.

Është një Leëis Hamilton mes padurimit dhe vetëvlerësimit që përballet me kureshtjen e mediave për kalimin e tij te Ferrari në vitin 2025 në prag të stërvitjes së vetme të lirë të Çmimit të Madh të Kinës, që do të pasohet menjëherë nga kualifikueset.

Vetëm dhjetë pikë në katër GP-të e parë, më pak se gjysma e shokut të tij të skuadrës, George Russell, i cili ka 24 por sigurisht që nuk mund t'i fërkojë duart, gjithashtu i përfshirë në fillimin zhgënjyes të sezonit të Mercedes-it.

"Unë do të vazhdoj të garoj për një kohë të gjatë. Jam i lumtur që Alonso është ende në lojë dhe shpresoj që edhe ai të vazhdojë të garojë për një kohë të gjatë. Nuk kam menduar kurrë se do të mund të garoj pas moshës 40-vjeçare. Në fakt, kam thënë se do të kisha ndaluar më shpejt, por kam jetuar një jetë kaq të çuditshme saqë nuk ndihem sikur jam vërtet 40 vjeç”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat