“Shpejtësi e çmenduri”-skuadra e Red Bull ndërron gomat në kohë rekorde - Bota Sot
“Shpejtësi e çmenduri”-skuadra e Red Bull ndërron gomat në kohë rekorde

Formula 1

“Shpejtësi e çmenduri”-skuadra e Red Bull ndërron gomat në kohë rekorde

Më: 29 tetor 2019 Në ora: 00:35

Grand Prix i Meksikës ishte një nga garat më interesante të Formula 1 këtë edicion.

Gara u bë interesante qysh në kualifikuese, kur u përplas Valtteri Bottas dhe u penalizua Max Verstappen.

Mexico GP u fitua nga Lewis Hamilton, i cili edhe pse nisi garën nga poizta e tretë arriti të parakalonte Charles Leclerc e Sebastian Vettel.

Por, ishte edhe një gjë tjetër që tërhoqi vëmendje të madhe gjatë kësaj gare interesante.

Skuadra e Red Bull është treguar e jashtëzakonshme në ‘pit stop’ – ndërrimin e gomave, duke kryer punën për 1.93 sekonda.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat