Rrezikoi të kthehej në tragjedi - Bota Sot
Rrezikoi të kthehej në tragjedi

Formula 1

Rrezikoi të kthehej në tragjedi

Më: 16 nëntor 2019 Në ora: 15:09
Rrezikoi të kthehej në tragjedi

Ndodh që shpesh të shohim aksidente të ndryshme në pistë, gjatë garave të motorëve dhe jo vetëm në Moto GP.

I njëjti episod ka ndodhur edhe së fundmi, teksa mund të kishte pasur edhe një fund tragjik. Në pistën e Makaut është rrëzuar një nga pilotët, i cili ka bërë që të pengohen edhe të tjerët që ishin pas tij.

Si pasojë e kësaj u rrëzuan edhe shumë pilotë të tjerë, të cilët rrezikuan jetët e tyre.

Një aksident masiv ky, që për fat të mirë nuk pati ndonjë dëmtim të rëndë, tek ndonjëri nga pilotët e tjerë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat