Leclerc rinovon me Ferrari

Formula 1

Leclerc rinovon me Ferrari

Më: 23 dhjetor 2019 Në ora: 20:23
Charles Leclerc

Charles Leclerc do të vazhdojë aventurën e tij me skuadrën e Ferrari.

Piloti i Ferrari, Leclerc, ka marrë një hap shumë të rëndësishëm për të ardhmen e tij.

22 vjeçari  ka nënshkruar kontratën e re pesë vjeçare me Ferrari, që do ta mbajë atë në këtë skuadër deri në vitin 2024.

Leclerc pati një sezon impresionues, duke zëvendësuar për mrekulli Kimi Raikkonen.

Anëtari i Ferrari regjistroi shtatë ‘pole-positions’ gjatë këtij viti, si dhe fitoi gara të njëpasnjëshme në Belgjikë dhe Itali. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat