Befasi në MotoGP - Bota Sot
Befasi në MotoGP

Formula 1

Befasi në MotoGP

Më: 9 gusht 2020 Në ora: 16:02
Befasi në MotoGP

Befasi në MotoGP, piloti merr fitoren e parë dhe hyn në histori.

Brad Binder është bërë afrikanojugori i parë që merr fitoren e parë  në MOTOGP, në çmimin e madh të Republikës së Çekisë.

Piloti afrikanojugor la mbrapa Franko Morbidelin, ndërsa podiumin e mbylli Johan Zarko.

Vend i pestë për Valentino Rosin që bëri një garë mjaft të mirë pasi rikuperoi shumë vende gjatë garës. Ka zhgenjyer sërish Kuartararo i cili e mbylli garën vetëm në vendin e 7-të, pas krahëve të Oliverës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat