Makina më e shpejtë në botë

Formula 1

Makina më e shpejtë në botë

Më: 20 tetor 2020 Në ora: 12:14
Makina më e shpejtë në botë

Kjo makina më e shpejtë në botë; arrin 532.8 km/orë.

SSC Tuatara është makina më e shpejtë në botë.

Vetëm 100 makina do të prodhohen në këtë model dhe markë. Kostoja? 1.9 milionë dollarë!

Në timonin e hiper makinës ishte shoferi britanik Oliver Webb gjatë “nusërimit” në pistë, teksa po prezantohej.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat