Carlos Sainz në “ditën e parë të shkollës” së pilot i Ferrarit

Formula 1

Carlos Sainz në “ditën e parë të shkollës” së pilot i Ferrarit

Më: 19 dhjetor 2020 Në ora: 18:25
Carlos Sainz në “ditën e parë të shkollës” së pilot i Ferrarit

Piloti spanjoll Carlos Sainz do të jetë piloti i ardhshëm i Ferrarit, ku sezonin e ardhshëm do të zërë vendin e Sebastian vettel.

26-vjeçari ka qenë në Maranello, ku ka vizituar fabrikën dhe ka bërë provën e sediljes, i shoqëruar nga drejtori sportiv Mattia Binotto dhe shoku i tij i skuadrës Charles Leclerc.

“Kjo është dita ime e parë te Ferrari, një ditë special, që nuk do ta harroj kurrë.

Jam i motivuar dhe gati për këtë sfidë të re.

Nga janari do të jem 100% në dispozicion të makinës së re, për të ndihmuar “kokëkuqen” të ecë përpara”, tha Carlos Sainz, që këtë vit pilotoi McLaren në botërorin e Formula 1.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat