Garë e parë në Floridë pas vitit 1959

Formula 1

Garë e parë në Floridë pas vitit 1959

Më: 24 shtator 2021 Në ora: 12:18
Garë e parë në Floridë pas vitit 1959

Drejtuesit e Formula 1, konfirmuan se cirku më i shpejtë në botën e automobilizmit, do të “aterojë” edhe në Majami të Shteteve të Bashkauar të Amerikës.

Me planet e reja të drejtuesve të Formula 1, është paraparë që gara në qytetin amerikan të zhvillohet në periudhën prej 6 deri me 8 maj të vitit 2022.

Pista e garës në Florida do të jetë e gjatë 5.41 km dhe gara do ët jetë e parë në në këtë shtet pas vitit 1959.

Organizatorët konfirmuan se ndërtimi i pistës shkon sipas planit të paraparë dhe shumë shpejt projketi do të jetësohet në tërësi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat