Sportisti i njohur, po e shijon me të dashurën...

Formula 1

Sportisti i njohur, po e shijon me të dashurën...

Nga: K.G. Më: 9 nëntor 2021 Në ora: 15:27
Sportisti i njohur, po e shijon me të dashurën...

Sportisti i njohur, piloti i Formula 1, Max Verstappen, është në rrugë për titullin e kampionit. 

Ai me të dashurën e tij, Kelly Piquet, po e shijon pushimin.

Holandezi është 19 pikë para kampionit botëror Lewis Hamilton. Nëse Verstappen fiton edhe në Brazil, atëherë Hamilton do të duhet të mbështetet tre garat tjera të fundit (Katar, Arabia Saudite, Abu Dhabi). 

Verstappen mori tre ditë pushim nga ekipi i tij Red Bull pas fitores në Meksikë. Ai e kalon këtë në një pushim dashurie me modelen Kelly Piquet.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat