Valentino Rossi i jep fund karrierës

Formula 1

Valentino Rossi i jep fund karrierës

Më: 11 nëntor 2021 Në ora: 17:28
Valentino Rossi i jep fund karrierës

Valentino Rossi më në fund ka vendosur t’i japë fund karrierës.

Ikona e Moto GP-së në një intervistë shpjegoi arsyen e këtij vendimi, por preku dhe disa momente nga karriera e tij legjendare.

‘Doktori’ siç e quajnë fansat do të lërë garat pas 26 vitesh karrierë të suksesshme. Ja fjalët e legjendës përpara garës së fundit.

“Pista e ‘Rikardo Tormo’ do të jetë gara ime e fundit.  

Është e qartë që mendoj se jeta ime do të jetë ndryshe pas kësaj. Edhe pse nuk do të garoj në Moto GP, përsëri do të vazhdoj të garoj për kënaqësinë time. Jeta ime do të ndryshojë”, tha Rossi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat