Nëna e Verstappen: Max u ndihmua nga ëngjëjt

Formula 1

Nëna e Verstappen: Max u ndihmua nga ëngjëjt

Më: 14 dhjetor 2021 Në ora: 19:57
Nëna e Verstappen

Nga zhgënjimi për një play-off qartësisht të humbur, deri te gëzimi më i egër, pas një ‘ataku kardiak’ në xhiron e fundit.

Kampionati botëror për 2021 përfundoi me triumfin e Max Verstappen, holandezin e parë në histori, që u kurorëzua kampion bote në F1.

Menjëherë pas finales drithëruese të GP të Abu Dhabit, kampioni i ri mendoi për një person të veçantë: nënën e tij Sophie Kumpen, tha: “Tani është realizuar: djali im është kampion bote në F1. Unë bërtita dhe qava.

Max ishte një luan sepse, duhet pranuar, Hamilton ishte më i forti në garë. Engjëjt na ndihmuan”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat